Mon. May 16th, 2022


Onze recensenten geven ons hun favorieten van het afgelopen jaar

Normaal gesproken zouden we een aantal ‘Best of 2021’-functies hebben samengesteld om ons uit het jaar te zien, maar 2021 zoals het was, hebben veel van ons team nooit genoeg gezien om echt hun favorieten te kunnen kiezen. We dachten dat we de vraag toch aan onze recensenten zouden voorleggen en kijken welke reacties we terugkrijgen.

Hier zijn dan enkele van de ‘Best of 2021’-aanbiedingen van ons team.

Afbeelding voor Macbeth van Handle Bards

Geselecteerd door Mike Carter

Opruiend gelach, briljant gespeeld door drie jonge acteurs net toen we uit de lockdown kwamen – perfecte timing!

Geselecteerd door Steve Caplin

In een omgeving van social distancing en Covid-gevoelige artiesten moesten theatergezelschappen het afgelopen jaar bijzonder inventief zijn. Hoe houd je je publiek en cast veilig, terwijl je toch boeiend, tot nadenken stemmend entertainment biedt? De show die deze verschillende doelen het beste bereikte was, voor mij, De druppel. Het draait nog steeds, dus ik kan niet te veel weggeven, behalve dat het het mechanisme van een escape room-spel combineert met echt innovatief live theater. Je staat maar één keer oog in oog met de cast, en dat is veilig buiten in een nabijgelegen straat; je ziet alleen de rest van de acteurs op een videoscherm en communiceert met hen via intercom en telefoon. Met onberispelijk geconstrueerde sets die meerdere kamers beslaan, zie je in het spannende mysterie dat je puzzels oplost en aanwijzingen zoekt voordat je een schokkende onthulling krijgt in een nabijgelegen hotelkamer. Als je een fan bent van meeslepend theater, bekijk dit dan nu het nog draait.

Geselecteerd door Irene Lloyd

Dus het beste wat ik in 2021 zag, was Patti Smith in de Royal Albert Hall. Twee jaar wachten maar elke seconde waard. Geweldig.

Oh, oké, niet precies antwoord op de vraag. Mijn favoriete stuk theater was Meneer en mevrouw niemand in het Jermyn Street Theatre, een stuk luchtige dwaasheid, die zeer welkom was te midden van deprimerende nieuwsberichten. Het is ook een geweldige locatie, waar iedereen altijd vriendelijk en gastvrij is.

recensie afbeelding voor Mr & Mrs Nobody in Jermyn Street Theatre
Fotocredits @ Steve Gregson

Geselecteerd door Mary Pollard

Mijn uitmuntende show van 2021 was ongetwijfeld Dante or Die’s Huidhonger. Op basis van de ‘knuffeltunnels’ die tijdens de Covid-pandemie in Braziliaanse verzorgingshuizen werden gebruikt, konden deelnemers de aanraking van anderen ervaren – die op dat moment in ons leven kritisch ontbrak – door middel van plastic zeilen, en werden vragen gesteld over wat aanraking voor ons betekent .

Het verdiende zijn volle vijf sterren alleen al voor de onberispelijke uitvoeringen, maar verder liet de intelligente complexiteit van de productie me aan het wankelen. Het was heel opwindend om zo’n intieme relatie met de acteurs te hebben, terwijl je je tegelijkertijd bewust was van het delen van de meeslepende ervaring met slechts een handvol toeschouwers; we werden allemaal uitgedaagd om een ​​zeer emotioneel begrip te krijgen van de menselijke behoefte aan aanraking. Het was visceraal, innovatief en intellectueel. Vervolgens werd het een basis van waaruit bredere gesprekken over het onderwerp konden worden geopend, waarvan een boek en ook een film werden gemaakt, die nu op tournee gaat naar scholen, verzorgingshuizen en gevangenissen.

Dit was een unieke productie die een bepaald moment in de tijd markeerde, maar als ik kon zou ik het zo weer zien.

Hymne

Geselecteerd door Maria McKenzie

Het beste toneelstuk dat ik dit jaar heb gezien was Hymne, gestreamd door het Almeida Theater. Het verhaal was boeiend, de uitvoeringen van Adrian Lester en Danny Sapani waren energiek, waarheidsgetrouw en verbonden, en de prachtige muziek en zang brachten me naar mijn jeugd! Ik had nooit verwacht dat ik zo dol zou zijn op een stuk theater dat ik niet live in een zaal heb zien optreden, zoals ik dit deed.

Geselecteerd door Rob Warren

Het stuk dat me dit jaar het meest verbaasde, was dat van Jamie Sefton Duizend zonen. Het was daar ook als een van mijn meer surrealistische theaterbezoeken, met het is 11.30 uur ‘s ochtends starttijd! Een toneelstuk over de langetermijneffecten op de aanwezigen bij de kernproeven van de jaren vijftig zal altijd een kleine niche in het publiek blijven, maar voor degenen die graag worden gepusht, was het een ongelooflijk stuk theater. In slechts een uur tijd nam Sefton ons mee door zestig jaar vechten voor de waarheid en erkenning van de getroffenen, wiens leven vanaf dat moment veranderd was. Krachtig en emotioneel, het is een stuk theater waarvan ik echt hoop dat het in 2022 een grotere oplage krijgt, zodat meer mensen dit kunnen ervaren.By admin